1 2 3
  • 1 Studio 1 + bar Komunardů 30
  • 2 Slévárna Přístavní 22
  • 3 Pokladna Komunardů 28

FARMA V JESKYNI: SCLAVI / EMIGRANTOVA PÍSEŇ

Obnovené uvedení legendárního představení

Farma v jeskyni, s úspěchem reprezentující české nezávislé divadlo po celém světě, získala řadu mezinárodních i tuzemských ocenění. A to včetně nejprestižnější Evropské ceny nové divadelní reality pro režiséra Viliama Dočolomanského, který je jejím jediným českým laureátem. Kromě inscenací, site-specific projektů, koncertů, kulturních výzkumů a divadelních eventů se Farma v jeskyni zaměřuje na pořádání pravidelných dílen v Praze i v zahraničí, kterých se každoročně účastní zájemci z mnoha zemí.
Vstupné:
300 Kč Vstupné
200 Kč Student (omezený počet)
Obnovené uvedení legendárního představení Farmy v jeskyni Sclavi: Emigrantova píseň o slovanských emigrantech, vracejících se na začátku minulého století domů z Ameriky, kterému předcházel výzkum ukrajinských a rusínských písní. V dnešních dnech nanejvýš aktuální inscenace, dokládající nadčasovost témat zpracovávaných studiem Farma v jeskyni.

“Začíná to dusotem a kakofonií a končí mlčením. Je to Beckett promítnutý do pohybů a písní… Celé představení má podivný nádech halucinace. Postavy ve stínech kráčejí ve svých vlastních stopách a propukají jakoby zpomalené bitky… Sclavi je něco roztříštěného a rozechvělého, což se na představení o osudech outsidera výborně hodí – spíše než v centru se vše odehrává na klikatých okrajích.”
THE GUARDIAN

"Osm úžasně citlivých a fyzicky výbušných účinkujících čerpá z autentických dopisů a útržků polyfonních písní ze Slovenska a z Ukrajiny, přičemž sleduje spíše básnický než doslovný příběh o zkušenostech emigranta. Pod impresivním vedením Viliama Dočolomanského je jejich kolektivní hlas jak kvílením, tak ukolébavkou.”
THE TIMES

O inscenaci:
Anonymní gastarbeiter se po letech vrací z Ameriky do své vesnice na Slovensku. Jeho místo je obsazené. Emigrantovi splývají jeho pokusy včlenit se zpátky mezi své „tady“ se vzpomínkami na snahu včlenit se do společenství „tam“. Rozkol mezi neschopností být plně tam, kde je, a „bare life “, který emigrant prožívá, neznamená jen život bez sociálních práv a identity, zredukovaný na materiální potřeby, ale hlavně život bez duše, bez zázemí vztahů.

Režie: Viliam Dočolomanský
Hudební režie: Mariana Sadovska, Viliam Dočolomanský
Hudební dramaturgie, aranžmá, harmonizace písní: Viliam Dočolomanský, Mariana Sadovská
Dramaturgie: Jana Pilátová
Pohybová asistence: Ivana Dukič
Scéna a kostýmy: Barbora Erniholdová
Světelný design: Daniel Tesař
Produkce: Alena Baňáková
Účinkují: Hana Varadzinová, Jun Wan Kim, Roman Horák, Eliška Vavříková, Anna Gromanová, Ivan Jurečka, David Jánský, William Valerián

Ocenění:
hlavní cena Alfréda Radoka, cena Divadelních novin „Nejlepší inscenace roku“, hlavní cenu Velijka Maričiće, Total Theatre Award,A Fringe First Award a A Herald Angel Award na festivalu Fringe Festival Edinburgh.