1 2 3
  • 1 Studio 1 + bar Komunardů 30
  • 2 Slévárna Přístavní 22
  • 3 Pokladna Komunardů 28

GOSSIP - LENKA VAGNEROVÁ & COMPANY

Zbrusu nové taneční představení

Hrají: Fanny Barrouquére, Andrea Opavská, Radoslav Piovarči, Branislav Bašista, Michal Heriban, Ivo Sedláček NOMINACE NA CENY THÁLIE 2015 získali Andrea Opavská a Ivo Sedláček! "Inscenace Gossip bude patřit mezi události sezony. Mimo jiné proto, že v sobě zahrnuje to, co obvykle nevídáme v jednom představení současně." - operaplus.cz "Kvůli heroickému výkonu všech. Kvůli výborně vystavěnému a přitažlivému představení. Kvůli aktuálnosti a vlastně nesmrtelnosti tématu. Jednoduše – tohle představení stojí za to vidět." - Generace 21
Vstupné:
350 Kč Vstupné
250 Kč Student (omezený počet)
75 min. Premiéra: 23. 11. 2015
Koncept a choreografie: Lenka Vagnerová
Hudba: Ivan Acher
Scénografie: Jakub Kopecký
Kostýmy: Jakub Kopecký a Jana Morávková
Světelný design: Michal Kříž
Zvukový design: Andrej Jurkovič
Produkce: Andrea Vagnerová
 
Za podpory: Ministerstvo kultury ČR, Hlavní město Praha, 
Mediální partner: Taneční aktuality

Drby, plané řeči, pomluvy, dezinformace či fámy jsou cross-kulturním fenoménem lidstva. Síla a údernost slova vypuštěného ve formě pomluvy má mnohdy větší moc než zbraň. Šíří se velkou rychlostí, nedá se jí bránit, může snadno zranit, diskreditovat, otočit život na ruby a to bez jediného fyzického kontaktu. Drb je rychlejší než světlo a je u nás mnohdy dřív než vznikne. Krmíme ho a deformujeme, potřebujeme ho i zavrhujeme.

"Mnohost motivů a obrazů diváka až zahlcuje. Stejně podmanivé jsou i výkony účinkujících v pohybových částech... Každý výstup skrývá originální detaily a s proměnlivou dynamikou celého představení zůstává divák ve střehu po celou dobu, taneční a herecká akce se prolnou ve chvíli, kdy to nečeká...Hudba Ivana Achera je právě tak členitá jako představení samotné, vytváří dojem kaleidoskopu, melodií, rytmů, jako kdyby šlo o útržky populárních songů spojených s výroky, které nás mají zasadit do reality. Připomíná postmoderní koláž, ačkoli jde o autorskou práci... Inscenace Gossip bude patřit mezi události sezony. Mimo jiné proto, že v sobě zahrnuje to, co obvykle nevídáme v jednom představení současně."
operaplus.cz

"Taneční představení pod taktovkou Lenky Vagnerové poutá pozornost, baví a děsí zároveň. Lenka Vagnerová posadila v La Fabrice publikum před taneční zrcadlo jménem Gossip a dechberoucím způsobem mu ukázala, jakou bolest jsou si lidé schopni šířením drbů způsobit. Kolik lidí dokáže poupravená myšlenka zranit a kolik trápení může přinést. Ten, kdo odcházel nezasažen, asi přišel s kamenným srdcem. Choreografie byla vystavěna tak, že divák ani neměl čas se nudit. Ba právě naopak občas nestíhal sledovat, co vše se na jevišti děje. Přitom každý pohyb byl promyšlen do nejmenší drobnosti a pozornost by si zasloužil. Už jen proto by se člověku chtělo vidět představení znovu. A z mnoha dalších důvodů. Kvůli heroickému výkonu všech. Kvůli výborně vystavěnému a přitažlivému představení. Kvůli aktuálnosti a vlastně nesmrtelnosti tématu.

Jednoduše – tohle představení stojí za to vidět."
Barbora Švarcová, GENERACE 21

"GOSSIP láme kosti našim obrazům ve společnosti, v níž více či méně dobrovolně přebýváme, přetváří je a konfrontuje nás s nimi – a v důsledku i s naším vlastním pokrytectvím. Synergie s pocity a činy představovaných charakterů umocňují vnímání a samotný divácký zážitek, modelovaný kombinací hudby, světel i scény, jimž chybí hluchá místa. Ohromující je také záběr témat, který je inscenace schopná pojmout, aniž by se jednotlivé „zprávy o stavu světa kolem nás“ navzájem rušily či působily výhružně. Že půjde o jednu z událostí sezóny, asi nikdo od začátku nepochyboval; a toto očekávání bylo naplněno."
Jakub Novák, Taneční zóna