1 2 3
  • 1 Studio 1 + bar Komunardů 30
  • 2 Slévárna Přístavní 22
  • 3 Pokladna Komunardů 28

Burki&com: Růžový samuraj

Příběh zuřivého větru

Hrají: Hanna Nussbaumer, Viktor Konvalinka, Michal Toman, Adam Eduard Orszulik, Michal Budinský, Dominik Zezula, Libor Kasík Jediné červnové představení. Pro vpuštění do divadla je nutno předložit platný autorizovaný test na Covid, doklad o prodělání nemoci, nebo očkování. Vizuálně-pohybová výprava za hrdinou dneška. Skutečný příběh, zpívání vesmíru. Představení realizované na základě workshopů s dětmi od Prahy po Beskydy.
Vstupné:
350 Kč Vstupné
250 Kč Studenti, senioři
Premiéra: 7. 9. 2020
Muž roztočí kladivo, kladivo se střídá s dívkou. Něco se pořád točí, někdy kladivo někdy dívka. Občas někdo bojuje s obrem, občas někdo zpívá. Vizuálně-pohybová výprava za hrdinou dneška. Skutečný příběh, zpívání vesmíru.

V roce 1989 měla Komunistická strana Československa více jak 1, 5 milionu členů, takřka v každé rodině byl někdo komunista. Prostě někdo, koho jsme dobře znali a měli ho rádi. Jedno, jestli to byla babička, strýc či bratranec, kdo společně s dalšími komunisty pískali, jak máme tancovat. Od té doby hledáme někoho, podle koho bychom mohli zase tancovat. Jenže těch písniček je najednou nějak moc a vzory, hrdinové nejistí. Bohatí, slavní, populární, výřeční, ale skutečně jsou to oni? Začali jsme proto hledat nového hrdinu, hrdinu těch, kteří jen zdánlivě o životě ještě nic nevědí. Hrdinu dětí.

Dvou set dvaceti čtyř dětí z jedenácti škol nejrůznější společenské prestiže a v různě sociálně složených lokalitách v Praze, Trutnově, Ostravě, Moravské Třebová a Čeladné jsme se zeptali na jejich hrdiny. Vyprávěli nám je, psali o nich i kreslili. A nám z toho nakonec vzešel příběh jediný. Příběh, který je součástí každého příběhu, který byl kdy o nás napsán, hrdinský epos o znamení, cestě, boji, návratu a poučení. Příběh růžového samuraje, jedné z kreseb, které děti nakreslily, symbolický příběh o nás. Věta, kterou jsme našli na jeho konci, zněla: Zvedá se vítr, pojďme tančit.

„Jako zázrakem bude přes oceán života přenesen každý, kdo přijme nelehký a nebezpečný úkol objevování a rozvíjení sebe samého.... Pouze ti, kdo neslyší vnitřní volání ani žádnou vnější doktrínu, jsou naprosto v zoufalé situaci. Po pravdě řečeno v dnešní době a bludišti vnějších vztahů i labyrintu srdce  je to většina z nás. Želbohu, kde je průvodce který poradí jak zabít nestvůru a nabýt opět svobodu?“ Joseph Cambell: Tisíc tváří hrdiny

Námět, choreografie, režie: Jana Burkiewiczová
Spolupráce na scénáři: Jiří Macek
Performeři: Hanna Nussbaumer, Viktor Konvalinka, Michal Toman, Adam Eduard Orszulik, Michal Budinský, Dominik Zezula
Produkce: Petra Hanzlíková
Akrobatická spolupráce: Jindřich Panský
Scénografie: Maxim Velčovský
Kostýmy: Petra Ptáčková
Světelný design: Robert Palkovič
Zvuk: Petr Domkář, Filip Jiskra
Projekce: Petr Taclík
Fotografie, video: Vojtěch Veškrna
Grafický design: Martina Černá / Imagery
Scénická hudba: Jiří Konvalinka (Mutanti hledaj východisko, Vložte Kočku)
Písně: Dominik Zezula