1 2 3
  • 1 Studio 1 + bar Komunardů 30
  • 2 Slévárna Přístavní 22
  • 3 Pokladna Komunardů 28

GIVE ME 10 SECONDS

Festival Malá Inventura uvádí

Mezinárodní skupina Chantier des Images připravila pro české diváky tanečně-pohybové představení Give me 10 Seconds, které se zabývá vztahem mezi člověkem a prostředím, v němž se pohybuje. Choreografickými prostředky zobrazuje proměnu „já“ skrze vzdálenost a pohled toho druhého.
Vstupné:
350 Kč Vstupné
250 Kč Student (omezený počet)
100 Kč Studenti uměleckých škol
V nesčetných odrazech nás samých lze zahlédnout plachou odlišnost, trhlinu ve zdivu naší identity, bytost neznámou a přece důvěrně blízkou. Rozevírá se tak před námi chřtán otázky: kdo jsem? Při setkání s někým druhým se během prvních pár vteřin do podvědomí pozorovatele uloží klíč, stopa, jakási nit, vedoucí až do srdce labyrintu, k samotné podstatě otázky....a k její odpovědi. Představení Give me 10 seconds se k takové cestě odhodlává a inspiruje k ní i své diváky.
 
 „Jsem vidět, tedy existuji“.
(J. P. Sartre)
 
„Zajímají nás fragmenty, kompozice a dekompozice v různých vrstvách pohybu, které vytvářejí rozmazané pohyby, různé metafory obrazců, které jsou roztříštěnými obrazy téhož individua.“ (Nikola Križková)
 
Koncept a režie: Amador Artiga
Choreografie a interpretace: Nikola Križková a Damiano Ottavio Bigi
Hudba: Michal Reynaud
Světelný design: David Prokopič
Produkce: Chantier des Images
Generální partner: společnost SIXT
Záštita: kulturní network Nová síť
Vznik představení podpořili: Ústecký kraj, Nová síť z.s., Městské divadlo Varnsdorf, STORY DESIGN, a.s.,  Securitas ČR, s.r.o.,  Cooltour Ostrava, Ponec – divadlo pro tanec, Francouzský institut v Praze, Divadelní služby Plzeň, Start Production, Studio Truhlárna
------
Chantier des Images je mezinárodní skupina, prostor pro svobodnou tvorbu, jejímž hlavním pilířem je tanec, divadlo a výtvarné umění. Hlavním cílem jejich tvorby je probudit v divákovi emoce až k pocitu zachvění. Skupina má za sebou řadu dílen a workshopů, které se konaly ve Španělsku (Valencia, Madrid, Barcelona), Argentině (Buenos Aires), Brasilii (Sao Paulo), Venezuele (Caracas), v České republice a Francii. První představení Artemis v zrcadle bylo představeno publiku ve Francii, Španělsku, Česku a Litvě.
-------
  • Amador Artiga (ESP) / REŽISÉR, DRAMATURG A SCÉNOGRAF
 Vystudoval vyšší školu dramatického umění ve Valencii, Maria del Mar Navarro v Madridu, Laboratoire d’etude du mouvement, Jacquese Lecoqa v Paříži a Odin Theatret v Holstebro v Holandsku.
 
V roce 2006 společně s Antoniem de Paco zakládá vlastní soubor Imaginaria Teatro, kde působí autor, režisér, scénograf a herec. V této době rovněž spolupracuje s osobnostmi jako Ximo Flores, Jorge Pico, Alejandro Jornet nebo Aurelio Delgado.
 
Od roku 2009 žije a pracuje zároveň ve Španělsku a Francii, kde je členem souboru Philippe Gentyho a účinkuje v představení “Voyageurs Immobiles” (2009-2013) a “La Llamada del Mar” (2013).
 
V roce 2013 zakládá soubor CHANTIER DES IMAGES, kde působí jako autor, dramaturg, scénograf. Vzniká první taneční projekt ve spolupráci s Nikolou Križkovou „Artemis v zrcadle“.
 
Jako pedagog se zabývá fyzickým a pohybovým divadlem, manipulací s předměty a loutkami. Od roku 2009 organizuje stáže a lekce v Argentině, Brazílii, České republice, Španělsku a Francii.
 
  • Nikola Križková (CZ) / INTERPRET, CHOREOGRAF
 V letech 1994-2002 studovala na několika pražských tanečních školách, kde se setkala s různými tanečními a divadelními technikami.
 
Od roku 2002 působí v prestižním tanečním souboru Centre Chorégraphique National de Nantes pod uměleckým vedením Clauda Brumachona. Od roku 2005 spolupracuje se světoznámým souborem Philippa Gentyho na inscenaci “ La fin des terres”, a dále se souborem Kerman, Cie Sylvie Pabiot, Cie Philippe Jamet, Cie Ezio Schiavulli, nebo Farid’O
 
Od roku 2007 směruje hlavně k fyzickému divadlu a vlastní tvorbě: série ”První vlaštovka jaro nedělá”, “Opera Metro” a “Čekání na Didiera“. V roce 2013 se stává spoluautorkou souboru Chantier des images a choreografkou na představení “Artemis v zrcadle”.
 
Od roku 2012 spolupracuje s Ecole de danse v Maisons Laffiettes jako pedagožka a choreografka.
 
  • Damiano Ottavio Bigi (IT) / INTERPRET, CHOREOGRAF
 Od roku 1991 studuje klasický balet (“Anfitrione” Nabily El Kattam v Římě) a doplňuje si vzdělání ve studijním programu při Státní Opeře v Římě. V roce 1996 se stěhuje do Francie, kde pokračuje v studiu klasického a moderního tance v Mezinárodním centru Rosella Hightower v Cannes a v Národním centru moderního tance v Angers.
 
Po ukončení studia spolupracuje s prestižními choreografy (Joelle Bouvierem, Claude Brumachonem a Benjamin Lamarchem ad. ) v Centre Chorégraphique National de Nantes.
 
Od roku 2006 je členem Tanztheater Wuppertal Pina Bausch, soubor který spolupracoval na filmu “Pina” od Wima Wenderse.
Jako choreograf pracuje od roku 2006.

V rámci festivalu Malá Inventura
Festival Malá inventura, který se koná každoročně poslední týden v únoru, je přehlídkou nejvýraznějších projektů na poli nového divadla v Praze, tedy projektů nezávislého divadla na hranici experimentu, performance, tance, pantomimy, výtvarného umění, hudby i filmu.