1 2 3
  • 1 Studio 1 + bar Komunardů 30
  • 2 Slévárna Přístavní 22
  • 3 Pokladna Komunardů 28

Menandros & Thaïs

Projekce v rámci cyklu Otevřeně o filmu

Dekadentni ukončení Otevřeně o filmu před prázdninami. Česko - rakouský "antický" velkofilm. Ke vstupence číše řeckeho vina. Diskuze s tvůrci samozřejmostí.
Vstupné:
70 Kč Vstupné
Režie: Antonín Šilar, Ondřej Cikán, Česko/Rakousko, 2016

Diskuzi povede: Slobodanka Radun

Krásná nevěsta. Zdrcený hrdina. Odyssea surreálním světem. Tháïs je během své svatby s Menandrem unesena piráty. Ve snaze ji vysvobodit se ženich mění v krvelačné monstrum, jeho koni narostou křídla, čarodějnice jej zaslíbí jiné ženě, král Xerxés ho zbaví mužnosti, ale přesto na konci vše dopadne šťastně. Opravdu šťastně?

OTEVŘENĚ O FILMU
Rozhovor o filmech znatelně chybí v českém kulturním prostoru. Recenze jsou monology kritiků, na internetových portálech lidé vykřikují své názory anonymně do tmy, rozhovory s tvůrci jsou jen součástí PR kampaně na filmy. Zasvěcená debata není. Filmový čtvrtek v La Fabrice poskytne milovníkům filmu i odborné veřejnosti právě tuto platformu. Budeme promítat filmy, které nastolují zajímavé společenské i filmové otázky. Filmy, které se do české distribuce nedostaly, anebo předpremiéry, filmy inspirující podnětné rozhovory. Diskuzi po filmu vždy povede režisérka Slobodanka Radun. Hosté budou producenti, režiséři, novináři, historici, herci...vždy zajímaví lidé,  s jedinečnou zkušeností a názory. Přijd’te se na filmy podívat, o nich přemýšlet, poslechnout si zajímavou, někdy i temperamentní diskuzi. Pojdme mluvit o filmech.