1 2 3
  • 1 Studio 1 + bar Komunardů 30
  • 2 Slévárna Přístavní 22
  • 3 Pokladna Komunardů 28

ZAŽÍT MĚSTO JINAK HOLEŠOVICE - AFTERPARTY

přednášky, tanec, hudba

V sobotu 19. září proběhne na Ortenově náměstí a v jeho okolí sousedská pouliční slavnost Zažít město jinak. Ortenovo náměstí, Centrum současného umění DOX, Prazelenina, Hodinová dílna DIY Praha a La Fabrika ožijí mezi 11 a 23 hodinou pouličním životem, hudbou, výtvarnými dílnami, hrami pro malé i velké a sportem.
Vstupné:
0 Kč Vstupné
PROGRAM LA FABRIKA, VSTUP ZDARMA, NENÍ TŘEBA PŘEDCHOZÍ REZERVACE

17:30 Martin Kloda: Město, krajina, divočina
Svět kolem sebe si odjakživa dělíme na divočinu, ve které vládne příroda, krajinu, ve které s přírodou pracujeme, a město, náš vlastní, architektonizovaný svět.
V nejnovější historii, asi tak sedmdesát let, v rozvoji měst neuvěřitelně selháváme. Jaké důvody k tomu vedly a co máme změnit, aby se nám v našem vlastním světě žilo lépe?

18:15 O VČELÁCH (NEJEN) VE MĚSTĚ
aneb Jak jsem potkala včely

O strastech a radostech včelaření, o českých včelařích ve 21. století, kde všude je možné mít úly, proč jsou včely tak fascinující a o tom, jestli se ve velkoměstech vůbec mají dobře, si s vámi bude povídat Anche Vodrážková – studentka 1. ročníku SOU Blatná, obor Včelař

19:00 Taneční škola Bailemos: Argentinské tango
Ivana a Jan, lektoři argentinského tanga, vás po krátkém vystoupení naučí základům argentinského tanga. Technika chůze v tangu, principy vedení a následování, rovnováha a vzájemná komunikace v páru. To vše si pak můžete vyzkoušet při samostatném tančení na večírku tanga, tzv. milonze.

20:00 Milonga (tančírna)
Všichni milovníci argentinského tanga jsou zváni na parket.

21:00 Synovial - Marek Zelinka & Martin Talaga – ukázka z pohybového představení

poté hudební zábava na baru