1 2 3
  • 1 Studio 1 + bar Komunardů 30
  • 2 Slévárna Přístavní 22
  • 3 Pokladna Komunardů 28

Robert Kuśmierski - koncert

koncertní partner Jaromíra Nohavici

Robert Kuśmierski je vynikající polský akordeonista a pianista, známý v Polsku jako člen Czerniakovské kapely a pedagog hry na akordeon ve Varšavě; v Česku pak jako již několikaletý koncertní partner Jaromíra Nohavici. Pro svou výjimečnou schopnost improvizace a tvůrčí přístup je dlouhá léta vyhledávaným studiovým hráčem.
Vstupné:
250 Kč Vstupné
V novým aranžích za doprovodu akordeonu nebo piana dostaly již známé písně Jaromíra Nohavici nový rozměr a mnohé tak oscilují na pomezí folku a šansonu. Druhou rovinou je takřka kabaretní hudební bavičství, ve kterém Robert Kuśmierski a Jaromír Nohavica v souhře heligonky a akordeonu vracejí diváky do první poloviny dvacátého století a dávají vzniknout novým kupletům vycházejících z těchto tradic.
Robert Kuśmierski se podílel na nahrávce úspěšného alba Jaromíra Nohavici Tak mě tu máš, jeho polských albech a bude i partnerem na připravovaném CD, které vznikne na podzim tohoto roku. Za sebou má také již vydání prvního sólového alba s názvem Karuzela.
Bylo jen otázkou času, kdy se tento jedinečný instrumentalista ukáže v samostatném sólovém programu, ve kterém představí všechny roviny sólového hráče na akordeon. Koncert přináší sérii neotřelých a nápaditých ztvárněních tzv. klasiky (F. Chopin, W.A. Mozart, A. Piazzolla aj.), které vás překvapí i pobaví. Pokud patříte mezi fanoušky Jarka Nohavici, Roberta dobře znáte a živé setkání s tímto nevšedním muzikantem vám udělá určitě radost.