1 2 3
  • 1 Studio 1 + bar Komunardů 30
  • 2 Slévárna Přístavní 22
  • 3 Pokladna Komunardů 28

MAH HUNT

LENKA VAGNEROVA & COMPANY

Hrají: Andrea Opavská, Patrik Čermák “Žiji ve světě bez zvířat, postrádám jejich pravidla.”V tomto duetu se dva lidé rozhodli zažít lov. Jak bude vypadat závisí na tom, jaká pravidla budou nastolena.
Vstupné:
350 Kč Vstupné
250 Kč Student (omezený počet)
55 min. Premiéra: 4. 9. 2010
Kritikou oceňované představení je vášnivou hrou dvou lidí, dravost, neustálý souboj i vzájemný respekt se prolínají s harmonií. Z lovce se snadno může stát kořist. Inscenace zobrazuje absurdní vztah dvou lidí v apokalyptické době bez zvířat, kteří se snaží najít ztracené emoce i smysl jejich života.

Koncept a choreografie: Lenka Vagnerová
Účinkují: Andrea Opavská, Patrik Čermák
Hudba: Ondřej Smeykal (Didgeridoo Solo III. – Dirt, Didgeridoo Solo II. – City, Didgeridoo Solo III – Opengate), David Vrbík a koláž
Scénografie a kostýmy: Jakub Kopecký
Světelný design: Jakub Kopecký & Jan Mlčoch / Michal Kříž
Zvuk: Jan Středa/Eva Hamouzová
Koprodukce: PONEC – divadlo pro tanec, TANEC PRAHA
Produkce: Andrea Vagnerová
Za podpory: Ministerstvo kultury ČR, Hlavní město Praha

CENY A NOMINACE:
  • CENA DIVÁKA 2011 / FESTIVAL ČESKÁ TANEČNÍ PLATFORMA 2011
  • NOMINACE na CENU THÁLIE 2011 pro Lenku Vagnerovou
  • NOMINACE TANEČNÍK ROKU 2011 pro Pavla Maška / FESTIVAL ČESKÁ TANČNÍ PLATFORMA 2011
  • CENA za Světelný design - Druhé místo / FESTIVAL ČESKÁ TANEČNÍ PLATFORMA 2011
„Toto fascinující a inspirativní fyzické divadlo skutečně boří hranice všeho, co jsem dosud viděl. Vynalézavost jejich tanečních sekvencí je naprosto profesionální a úchvatná podívaná.“
(★★★★★ BRODWAY BAB / LOUISE HEMFREY / 22.8.2011)
"Pohybová vynalézavost duetu, riskantní tělesné konfigurace a magické soustředění berou dech..." (IDNES.CZ / NINA VANGELI / 7. 9. 2010)
“… neúnavný pohyb a neuvěřitelná vynalézavost vám brání byť jen mrknout, aby vám neuteklo něco úžasného.” (THE PRAGUE POST / WILL NOBLE / 26.2.2011)
"Mah Hunt je ukázkou precizní práce, jež ústí do pozoruhodně kompaktního jevištního tvaru....Mah Hunt je inscenace, kterou mám chuť vidět alespoň ještě jednou, protože je v ní co objevovat."
(A2 / JANA BOHUTÍNSKÁ / 30. 9. 2010)
“Ravishing, disorientating, imaginative, captivating, Mah Hunt reflects the complexities of human relationships and the shadow cast by our evolutionary heritage.”
„Úchvatný, matoucí, nápaditý Mah Hunt, odráží složitost lidských vztahů.“
(THE SKINNY / GARETH K. VILE / 12.8. 2011)
"Celek inscenace se tříští do krátkých obrazů, v nichž interpreti nabízejí něžnou stínohru, divokou hudbu, uklidňující a tajemné zvuky džungle nebo dokonale sladěný pohyb jemně vystínovaný na milimetr přesně rozvrženým světelným designem. Všechno dohromady navozuje lyrickou atmosféru dramatizovanou opakujícími se zápasy, v nichž jeden loví a druhý je loven, přičemž se tyto role pravidelně střídají."
(BLOG DIVADELNÍCH NOVIN / VERONIKA ŠTEFANOVÁ / 8. 9. 2010)
"Představení má dobrou dynamika, chytré nápady i humor. To vše by ale nefungovalo bez stoprocentního zaujetí samotných tanečníků...Mah Hunt má v sobě všechno, co se od dobrého tanečního představení očekává. Výborné výkony tanečníků, technickou přesnost, nasazení, spád a zajímavou myšlenku, která nedopustí, aby člověk odešel z divadla "s prázdnou."
(METROPOLIS / ANNA KONIGSMARKOVÁ / 30. 9. 2010)
"Hravá a místy mrazivá, minimalistická hříčka je půvabná a elegantní. Zábavná tak, že těší i děti a cudná natolik, že nepohoršuje jejich rodiče."
(TÝDEN.CZ / VOJTĚCH VARYŠ / 23. 10. 2010)