1 2 3
  • 1 Studio 1 + bar Komunardů 30
  • 2 Slévárna Přístavní 22
  • 3 Pokladna Komunardů 28

STRUNY TEENS

Hudba

Hrají: EnDru, Jen Hovorka, Antonín Dlapa, Žofie Dařbujánová, Ondřej Ruml
Vstupné:
200 Kč Vstupné
16:00 – 19:30 – festivalový MEET- MIX Struny teens
16:00 – 18:00 – festivalový MEET- MIX Struny teens - groove, beat-box, rap, jazz, elektroswing ad.
+ výtvarný atelier POP-PAP studia sketching a lettering
18:30 – 19:30 – energický jam all star bandu 

Festivalový MEET-MIX (16:00 – 18:00)
provází En.Dru – vyzpovídá inspirativní hudební hosty. Vrcholem bude společný jam festivalového all star bandu, který jinde neuslyšíte.
Pozvaní hosté festivalového meet-mixu patří k výrazným tvářím naší hudební scény – potkávají se na podiích, pojí je nejen hudební přátelství. Večer Strun teens je lahůdkovou příležitostí slyšet je spolu a dozvědět se krapet víc o tom co pro ně hudba a tvorba znamená.
V rámci festivalového MEET-MIXU uslyšíte postupně každého z hostů sólově. Jaká byla jejich cesta a jaký je jejich vlastní přístup k hudbě, na to vše zavede řeč patron – En.dru.
Poté, co váš oblíbený interpret sleze z pódia, bude na 20 min na „bar talk zoně“ jenom váš – můžete se ho přímo zeptat na to, co Vás zajímá, může Vám dát cenné rady k Vašemu nástroji...

Společný jam (18:30 – 19:30)
Večer završí energický jam festivalového all star bandu, vytvořeného jen pro tento večer speciálně pro Struny teens.

Výtvarný atelier (16:00 – 18:30)
Galerie La Fabriky se v režii POP-PAP studia promění ve výtvarný atelier. Pod vedením zkušených lektořů Pop-PAP studia budete mít příležitost vyzkoušet výtvarné techniky Sketchingu a letteringu a zachytit tak svět kolem sebe.

Hosté večera:

EN.DRU  - patron a průvodce večera - zpěvák, vokální producent, vícemistr světa v loopingu a vícemistr světa v beatboxu. Ryzí hudební improvizátor a věčný hledač smyček i všech možných přesmyček, vokální virtuóz a majitel mnoha cen a póz, krabičkový a rytmický mág... naposledy připravil hudbu k filmu Úsměvy smutných mužů.
En.Dru je rozený komunikátor, Struny teens patronuje již čtvrtým rokem – pokud Vás En.Dru nedostane do rytmu, tak už nevíme... En.Dru se kromě hudby věnuje adrenalinovým sportům na úrovni, ze které vám spadne brada. Tenhle kluk umí a maká, užívá si života a my ho prostě milujeme.

JEN Hovorka – MC, beat boxer, klávesista a producent pohybující se s neuvěřitelnou lehkostí mezi hip hopem, jazzem a experimentální elektronikou. Nechybí u žádného ze zajímavých projektů na naší scéně jako např. Richard Spaven Trio, CHaozz či Carpet Cabinet. Je vyhledávaným spoluhráčem, s En.Druem jim to hudebně neskutečně šlape - jako kdyby hoši právě přistáli z newyorské klubové scény.

Ondra Ruml – osobitý a nadaný zpěvák a herec. Doporučujeme jeho komorní One man show Na hubu či skvělého zpracování písní Voskovce a Wericha, kromě toho jej potkáváte jako stálici naší divadelní muzikálové scény (Johanky z Arku, Hamleta a mnoha dalších).

Antonín Dlapa –  je otevřeně a přiznaně žánrový chameleon, baví ho míchat styly, ctí klasiku, jazz i elektroniku. Na své sólové album Max Roach si většinu nástrojů natočil sám.  Vyhledávaný kytarista, absolvent Konzervatoře Jaroslava Ježka, který tvrdí rytmus v mnoha hudebních formacích naší scény - zvládá či zvládal hraní v tak odlišných kapelách a s tak odlišnými interprety, jako je Tonya Graves, Voila!, Sisa Feher & Fehero Rocher, Nina Rosa nebo hip hopové spolky Prago Union a Chaozz.

Žofie Dařbujánová – nepřehlédnutelná frontmanka elektroswingových MYDY RABYCAD začínala s královéhradeckým swingovým orchestrem, vystudovala konzervatoř a prošla muzikálovými rolemi v plzenském divadle J. K. Tyla. Má za sebou plné festivalové léto, koncerty na prestižních podiích od Glastonbury po celé Evropě ale i Asii.