1 2 3
  • 1 Studio 1 + bar Komunardů 30
  • 2 Slévárna Přístavní 22
  • 3 Pokladna Komunardů 28

FRANCESCO TRISTANO - STRUNY TEENS

Sólový klavírní recitál

Hrají: Francesco Tristano Francesco Tristano je umělec mnoha talentů: pianista, skladatel, producent elektronické hudby, který ve své hudbě kombinuje éry, žánry a styly. Téměř všechny jeho aktivity jsou důkazem toho, že popírá hranice a limity v hudbě. Zná důvěrně konvence, které formovaly generace klasických klavíristů a rozhodl se je krok za krokem překonávat. Daří se mu sdružovat publikum z různých hudebních světů do svého vlastního. Vždy přináší něco nového.
Vstupné:
450 Kč Vstupné
250 Kč Student (omezený počet)
„Music is music and whether it is baroque or modern,
dance or ambient, it attempts to connect with mind and body,
to the euphoric and the sublime.."  Francesco Tristano

Francesco Tristano
Narozen v roce 1981, Francesco objevil klavír ve věku pěti let a studoval na Juilliard School v New Yorku. Právě v New Yorku začal pracovat s elektronickou a klubovou hudbou. V roce 2004 získal první cenu na Mezinárodní klavírní soutěži současné hudby ve francouzském Orléans. Stále více se zaměřuje na svou vlastní skladatelskou práci.

Tristano je velmi aktivní a často spolupracuje s významnými umělci napříč žánry, jako Derrick May, Carl Craig, Quatuor Modigliani, Michel Portal či vynikající taneční projekt se Saburo Teshigawarou, abychom jmenovali alespoň některé. Ke dnešnímu dni vydal Tristano 12 alb, mezi nimi nahrávky Bachových Goldbergovských Variací či kompletní klavírní práce Luciana Beria. Pro Deutsche Grammophon vydal 'BachCage', či  'Scandale' s Alicí Sara Ott v roce 2014.
V květnu 2017 podepsal výhradní smlouvu se Sony Classics a jeho první autorské album «Piano Circle Songs» zde vyšlo v roce 2017.