1 2 3
  • 1 Studio 1 + bar Komunardů 30
  • 2 Slévárna Přístavní 22
  • 3 Pokladna Komunardů 28

TU NIGHT SHOW

PRAGUE NONVERBAL 17

Slavnostní zahájení mezinárodního festivalu nonverbálního divadla PRAGUE NONVERBAL, konaného pod záštitou ministra kultury Mgr. Daniela Hermana.
Vstupné:
0 Kč ZADÁNO
Programem galavečera budou provázet Martha Issová a Anna Polívková. Mezi vystupujícími hosty budou Trygve Wakenshaw, Soňa Červená,, Bambule bijou bác (Anna a Johana Schmidtmajerovy, Hana Müllerová, Jan Cina a Jiří Weissman),  TAP ACADEMY PRAGUE , Martin Zbrožek a řada dalších umělců. Stejně jako vloni, zde uvede v premiéře svůj nový krátkometrážní film Scalamare světoznámý choreograf českého původu Jiří Kylián.

Na večeru bude udělena cena Silence Speaks Louder za celoživotní přínos žánru prof. Zoje Mikotové, české režisérce a vysokoškolské pedagožce, zakladatelce Ateliéru výchovné dramatiky Neslyšících na JAMU v Brně.

 
Scalamare

Účinkují:  Sabine Kupferberg, Peter Jolesch
Idea, choreografie a režie: Jiří Kylián
Kamera: Jan Malíř
Hudba a zvuk: Hans Otten
Za svoji třicetiletou kariéru v Nederlands Dance Theater vytvořil Jiří Kylián 100 baletních představení.  Avšak nyní se jeho pozornost přesunula k fotografii a filmu, takže oslavy jeho narozenin odstartují premiérou jeho nového filmu, Scalamare.

Kylián říká, že nápad pro natočení filmu Scalamare dostal u Památníku padlých při návštěvě přímořského města Ancona v Itálii.  „Byl jsem fascinován symbolikou místa - moře, které dává i bere - a skrze úhly dopadajícího světla na dlouhé kroky umožňující mi, abych viděl svůj vlastní stín rozpadají se do geometrických vzorů, jako v Malevitchově malbě,“ říká Kylián. Pár ve filmu slaví své 40. výročí návratem na místa líbánek. „Uvědomují si, že dorazili do koncového bodu svého života a rozhodnou se jej zde ukončit, vstupují do moře,“ říká Kylián. „Film nemá logické pořadí scén; je to spíše surrealistická freska ovlivněna Magrittem. Smrt jako rozloučení, a trochu nostalgická oslava života.“

Pár ve filmu tančí Peter Jolesch a Kyliánova žena a múza Sabine Kupferberg, se kterou je ženatý 40 let (!).