1 2 3
  • 1 Studio 1 + bar Komunardů 30
  • 2 Slévárna Přístavní 22
  • 3 Pokladna Komunardů 28

GOSSIP

Lenka Vagnerová & company uvádí

Hrají: Fanny Barrouquére, Andrea Opavská, Patrik Čermák, Branislav Bašista, Michal Heriban, Ivo Sedláček Drby, plané řeči, pomluvy, dezinformace či fámy jsou cross-kulturním fenoménem lidstva. Síla a údernost slova vypuštěného ve formě pomluvy má mnohdy větší moc než zbraň. Šíří se velkou rychlostí, nedá se jí bránit, může snadno zranit, diskreditovat, otočit život na ruby a to bez jediného fyzického kontaktu. Drb je rychlejší než světlo a je u nás mnohdy dřív než vznikne. Krmíme ho a deformujeme, potřebujeme ho i zavrhujeme.
75 min. Premiéra: 24. 11. 2015
Koncept a choreografie: Lenka Vagnerová
Hudba: Ivan Acher
Scénografie: Jakub Kopecký
Kostýmy: Jakub Kopecký a Jana Morávková
Světelný design: Michal Kříž
Zvukový design: Andrej Jurkovič
Produkce: Andrea Vagnerová
Producent: Lenka Vagnerová & Company
Nastudováno: ve Studiu Alta


Za podpory: Ministerstvo kultury ČR, Hlavní město Praha, 
Mediální partner: Taneční aktuality


CENY A NOMINACE:
NOMINACE na CENU THÁLIE 2015 Andrea Opavská
NOMINACE na CENU THÁLIE 2015 Ivo Sedláček
NOMINACE Talent roku 2015 - Ceny divadelní kritiky 2015 / Svět a divadlo pro Ivo Sedláčka
4 NOMINACE PRO GOSSIP - VÝROČNÍ CENY OPERY PLUS 2016 :
    - KATEGORIE ŽENY: Fanny Barrouquére, Andrea Lamešová-Opavská
    - KATEGORIE MUŽI: Ivo Sedláček
    - KATEGORIE CHOREOGRAFIE: Lenka Vagnerová

“Vagnerové Gossip, je proměnlivou, živelnou a strhující taneční smrští, která působí závrať jako jízda na horské dráze. Ptá se, jak se z outsidera rodí agresor, a přitom jí nechybí ani lehkost, vtip a nenucený streetový šmrnc. Mísí v sobě taneční, pohybové, loutkové i činoherní divadlo do komplexního, skoro totálního tvaru, který s minimem scénických prostředků vytváří obrazy tak imaginativní, že můžeme mít pocit, jako bychom seděli v kině s 3D brýlemi na očích – ovšem s tou výhodou, že se na nás přitom přelévá energie živých tanečníků. Všichni podávají mimořádný výkon: jsou nepředvídatelní a nebezpeční, musejí být neustále ve střehu, jelikož potenciální útočník může číhat kdekoli."
(Karolina Plicková, Svět a divadlo)
 
“Kvůli heroickému výkonu všech. Kvůli výborně vystavěnému a přitažlivému představení. Kvůli aktuálnosti a vlastně nesmrtelnosti tématu.  Jednoduše– tohle představení stojí za to vidět. Zas a znova.”
“Lenka Vagnerová posadila v La Fabrice publikum před taneční zrcadlo jménem Gossip a dechberoucím způsobem mu ukázala, jakou bolest jsou si lidé schopni šířením drbů způsobit. Ten, kdo odcházel nezasažen, asi přišel s kamenným srdcem.”
“Naprostá sladěnost, postřeh, ohebnost a rychlost tanečníků, to vše se zdálo být až neuvěřitelné.”

(Barbora Švarcová,  Generace21,  18.1. 2016)
 
“Ohromující koncentrace myšlenek a postojů, o kterých jeho jednotlivé úseky vypovídají, je vskutku mimořádná.“
“Že půjde o jednu z událostí sezóny, asi nikdo od začátku nepochyboval”
“GOSSIP láme kosti našim obrazům ve společnosti, v níž více či méně dobrovolně přebýváme, přetváří je a konfrontuje nás s nimi – a v důsledku i s naším vlastním pokrytectvím. Synergie s pocity a činy představovaných charakterů umocňují vnímání a samotný divácký zážitek, modelovaný kombinací hudby, světel i scény, jimž chybí hluchá místa.”

(Jakub Novák, Tanení zóna 2015)
 
“Inscenace Gossip bude patřit mezi události sezony.”
“Každý výstup skrývá originální detaily a s proměnlivou dynamikou celého představení zůstává divák ve střehu po celou dobu, taneční a herecká akce se prolnou ve chvíli, kdy to nečeká. Dívat se na některé pohybové variaceje čiré potěšení.”

(Lucie Kocourková, Opera plus, 26.11.2015)
 
“Představení bude bezesporu patřit k těm nejlepším v letošní sezoně.”
(Marcela Benoniová, Taneční aktuality, 29.11.2015)
 

"Listopadová premiéra Gossipu v La Fabrice a přinesla konečně do letošní sezóny tolik toužebně očekávanou podobu kvalitního tanečního díla, které nemá žádné trčící či chrčící „ale“.
(Zuzana Smugalová, Blog o tanci, 14.2. 2016)
 
"Opravdu hodně vydařený kousek. Z mého pohledu zatím nejlepší inscenace z dílny L. Vágnerové, která tímto opět dokazuje své výjimečné nadání. Prostě a jednoduše divadelní zážitek! :-)"
(Jan Pařízek, I-divadlo,12.2.2016)