1 2 3
  • 1 Studio 1 + bar Komunardů 30
  • 2 Slévárna Přístavní 22
  • 3 Pokladna Komunardů 28
Aktuální program Minulý program

Září

Říjen

Listopad

Prosinec

22.
19.30
St

DUET PRO JEDEN HLAS

Zuzana Stivínová & Jan Novotný

Studio 1

Hrají: ZUZANA STIVÍNOVÁ, JAN NOVOTNÝ „Stivínovou si poznamenávám na herecký výkon roku.“ - J. P. KŘÍŽ Roztroušená skleroza versus realita. Příběh houslové virtuozky Stephanie Abrahams, z pera Toma Kempinského, v překladu Michaela Žantovského, v hereckém koncertu Zuzany STIVÍNOVÉ a Jana NOVOTNÉHO. Je možné složit rozloženého člověka zpátky?
24.
19.00

KHAMORO 2021

SVĚTOVÝ ROMSKÝ FESTIVAL

Studio 1

Hrají: Čhave romane /CZ, La Manouche /NL, Zuralia Orchestra/RO Koncert tradiční romské hudby První z koncertů tradiční romské hudby přivítá 3 kapely z 3 zemí. Domácí Čhave Romane CZ vedené výborným akordeonistou Patrikem Eliášem zahrají romské písně slovenských Romů. Holandští La Manouche kombinují gipsy swing s tradiční romskou hudbou v sestavě dvou kytar, kontrabasu a klarinetu. Na závěr večera vystoupí festivalovému publiku dobře známí Zuralia Orchestra z Rumunska.
25.
19.00
So

KHAMORO 2021

SVĚTOVÝ ROMSKÝ FESTIVAL

Studio 1

Hrají: AndaluzIndia/ ESP, IND, Kale Lulugyi / HU, Boban Marković Orkestar/ SRB, Karmen Gipsy Group / RU Koncert tradiční romské hudby. Sobotní koncert uvede druhou várku tradičních kapel z dalších čtyř zemí. V naprosto netradičním spojení pod názvem AndaluzIndia (ESP, IND) uslyšíte flamenko protkané indickou hudbou. Maďarští Kale Lulugyi přivezou z generace na generaci předávané romské písně. Ikonický Boban Markovič s e svým orchestrem doveze pravidelnou dávku balkánské dechovky a ani ruské zpěvy a tance nebudou chybět - Karmen Gipsy Group.
26.
19.30
Ne

KRASAVICE INTERKONTINENTÁLNÍ - ARTE ET MARTE

klaunské duo o přátelství

Studio 1

Hrají: Martha Issová, Anna Polívková „Střet Anny Polívkové a Marthy Issové v autorské klauniádě je nepochybně jedním z divadelních počinů roku...“ - INSTINKT „Divák odchází z divadla a ještě pár hodin se nemůže přestat usmívat. - MF DNES
27.
19.30
Po

FEDERER - NADAL

Divadlo na 5 setů

Studio 1

Hrají: Jakub Prachař, Marek Taclík, Petr Kolečko „Moje činy může soudit jedině jestřábí oko!”
28.
20.00
Út

Temporary Collective: Duety

Česká Taneční Platforma 2021

Studio 1
Vstupenky v externích sítích

TEMPORARY COLLECTIVE je platforma vedená dvěma osobnostmi současného tance a divadla – Petrou Tejnorovou a Terezou Ondrovou, které spojuje zájem o překračování a propojování různých žánrů a oborů, vždy s cílem nabídnout divákovi neobvyklý zážitek na aktuální témata. Jejich společným počinem jsou díla jako You are here (Cena diváka, Česká taneční platforma 2017), SAME SAME a POJĎME NA TANEC! První divadelní inscenací nově zformované platformy je live- -cinema inscenace Putinovi agenti, která je k vidění v prostoru Jatka 78.
29.
18.00
St

Spitfire Company: Constellations III. My Son Looking to the Sun

Česká Taneční Platforma 2021

Studio 1
Vstupenky v externích sítích

Hrají: Miřenka Čechová, Markéta Vacovská, Sára Vondrášková ,,Už jenom nějaký Bůh nás může zachránit,” řekl před svou smrtí jeden filozof, aniž by dodal, jak ten zachraňující Bůh bude vypadat. Bude ženského rodu, nebo mužského? Bude ošklivý, krásný nebo bez rysů? Přijde a na tváři bude mít dětský úsměv? Nebo se zjeví v podobě katastrofy, ničivé tsunami? Bude hlásat odvážné teze, šeptat nebo bude mlčet? A chce vůbec člověk, aby byl zachráněn? A od čeho nebo od koho? Od sebe sama? Je vůbec záchrana možná bez nového zrození? A jak by mělo takové nové zrození vypadat? Bude nutná rituální oběť?